Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Halsizliğe Ne İyi Gelir

Halsizliğe Ne İyi Gelir

Halsizliğe ne iyi gelir, sorusuna verilecek birçok cevap vardır. Çünkü günlük hayatımızda halsizlik herkesin karşılaştığı sorunlar arasındadır. Hatta dünyada sorun haline gelmiş bir durumdur. Halsizlik kişide iş verimini azaltır, anlama kapasitesi düşürür, yorgunluğun artması gibi olumsuz durumları meydana getirir. Özellikle uyku bozuklukları, uzun süren stres ya da hastalıklar kişide halsizliğin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunların yanı sıra yanlış diyet uygulamaları, düzensiz ve dengesiz beslenme, hareketsizlik de halsizliğe yol açabilir.

Halsizliğe ne iyi gelir?

 • Halsizliğe karşı en önemli etken vücuda yeterli gelecek kadar uyumaktır. Yetişkinlerin bir günde en az 7 saat uyuması gerekir. Bu saat çocuklarda ona kadar çıkmaktadır. Fakat uyuduğunuz yerin ortopedik olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde boynunuz, beliniz veya sırtınız ağrıyabilir.
 • Sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Hazır gıdalardan, çok tuzlu yiyeceklerden, çok şekerli yiyeceklerden, bol yağlı yiyeceklerden uzak durmanız tavsiye edilir. Çünkü bunlar kişiler de hazımsızlığa yol açar. Böylece kişi halsiz olur.
 • Ayrıca gün içerisinde çok su içmeye özen göstermelisiniz. Yetişkin bir insan bir günde en az 2 litre su içmelidir. Bu su miktarı günlük aktiviteler ve çalışma şartlarına göre değişmektedir.
 • Tabii ki sizin de bir vücut için düzenli egzersiz yapmak şart. Yaptığınız sporu her gün düzenli bir şekilde yapmaya özen gösteriniz. Ayrıca sporu yapmanın en iyi zamanın sabah olduğunu unutmayalım. Fakat spor yaparken vücudunuzu çok zorlamaktan ve çok fazla ağırlık kaldırmaktan kaçınmalısınız. Daha çok zihin ve beden izin rahat duyacağı sporlara yönelmelisiniz. Özellikle yoga ve meditasyon tavsiye edilmektedir. Böylece zihninizi boşaltabillirsiniz ve daha enerjik bir hayatınız olur.
 • Çalışma saatleriniz de aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Yani kendinize dinlenecek zaman ayırmalısınız. İş saatleri dışında iş ile ilgilenmemeli ve zihninizi iş ile ilgili konularıyla meşgul etmemelisiniz. Eğer yaptığınız iş sizi yoruyor veya çok strese sokuyorsa işinize son vermeli veya ara vermelisiniz.
 • Eğer herhangi bir rahatsızlığınız veya Kullandığınız bir ilacınız yoksa multivitamin hapları kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat başlamadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmayı unutmayınız. Multivitamin hapları genellikle günde 1 kere sabah aç karına alınmaktadır. Birden fazla multivitamin çeşidi vardır. Bunları kişiler ihtiyaçlarına göre seçebilirler. Örneğin özellikle zihin açıcı ya da enerji verici multivitamin çeşitleri vardır. Bunlardan kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.
 • Alkol, sigara, nikotin, eroin, uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerden uzak durmalı ve tüketmeye özen göstermelisiniz.

Halsizliğe ne iyi gelir sorusuna bitkisel çözümler nelerdir?

 • Elma: Sürekli halsiz hissedenler için günde bir tanem elma yemeleri tavsiye edilir. Çünkü elmanın birçok faydası bulunmaktadır.
 • Muz: Vücut hareket ettikçe yorulup enerji kaybeder. Eğer bu enerji kaybını karşılaşsanız halsiz kalırsınız. Gerekli vitamin ve mineralleri almanız gerekir. Muz ve üzerine bir tatlı kaşığı bal yediğiniz takdirde halsizliğinize iyi gelecektir.
 • Yoğurt: Yoğurdun sindiriminin çok kolay olması ve protein içeriği açısından zengin olduğu için tercih edilen bir besindir. Ayrıca sindirimine yardımcı olan probiyotikler bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. Hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir hem de kronik yorgunluğunuza iyi gelir.
 • Greyfurt suyu: Greyfurt suyu içerisinde p-450 enzim bulunduğu için vücudumuzda enzim indüksiyonuna neden olur. Hatta uyuşukluk tedavisinde dahi doktorlar tarafından önerilen bir besindir. Düzenli bir şekilde her gün bir bardak greyfurt suyu içmeniz enerji toplamanız için tavsiye edilir. Fakat içtiğiniz greyfurt suyunun organik olmasına dikkat ediniz, hazır meyve suyu tüketmekten kaçınınız.
 • Fesleğen yaprağı çayı: Fesleğen bol miktarda antioksidan içermektedir. Bildiğiniz gibi antioksidanlar vücutta kirliliğe neden olan maddelerin temizlenmesine görev alır. Yani vücudunuzda halsizlik yapan maddeler antioksidanlarla temizlenir. Ayrıca fesleğen de esansiyel yağlar da bulunmaktadır. Bu çayı yaparken fesleğen yapraklarını 10-15 dakika süreyle kaynatıp bir kaba süzünüz. Bu üzüntüyü günde iki üç kez içebilirsiniz.
 • Ihlamur: Ihlamur soğuk algınlığı öksürüğe etkisi ile bilinmektedir. Fakat uykusuzluk sperm kan dolaşımı bozuklukları gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Akşamları ıhlamur tüketmekten kaçınınız. Çünkü fazla miktarda alımı uykusuzluk sorununa yol açabilir. Ihlamur içmek halsizliği ve negatif elektriğinizi alır.
 • Rezene: kullanım alanı daha çok bebeklerde oluşan gaz ve kramp ağrılarıdır. Hem de kişide sedatif yani rahatlama etkisi yapmaktadır.
 • Adaçayı: bu bitki kızıl derililer tarafından kutsal sayılmakta. Antibiyotik görevi üstlenmektedir. Bu yüzden diş, boğaz ağrılarında kullanılmaktadır. Ayrıca sinir bozukluğu, halsizlik, yorgunluk, sindirim sistemi bozukluklarında, psikolojik rahatsızlıklarda da kullanılır. Hatta tansiyon düşüklüğü ve sinir hastalıklarında da kullanılmaktadır.
Son Güncelleme : 21.01.2024 03:09:01
Halsizliğe Ne İyi Gelir ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Halsizliğe Ne İyi Gelir Yorumları
şifre

1 Yorum Yapılmış "Halsizliğe Ne İyi Gelir"
İşlerim çok yoğun ve yetiştiremedim için işlerime eve gelince de devam ediyorum. Gece geç saate kadar çalıştıktan sonra yeterince uykumu alamasan sabah uyanım işime kaldığım yerden devam etmeye başladım. Bu yoğun tempoda beslenme şeklimde sağlıklı değil ve bundan kaynaklı olarakta halsizlik başladı. Halsizliğe ne iyi gelir?
Melih . 26.10.2018 11:54:05
CEVAP YAZ
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip boğaz ağrısı ne iyi gelir sorunsalı özellikle kış ve ilkbaharda en çok cevabı merak edilenlerden biridir. Grip ve boğaz ağrısı şikâyetleri çoğu zaman beraber meydana gelir. Ortaya çıkma sebebi ise genellikle soğuk algınlığıdır.Grip boğaz ağrısı ...
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir, Öksürük boğazın ve nefes yolunun açılması, nefes yolunun temiz olması için vücudun kendiliğinden oluşturduğu bir durumdur. Öksürükle birlikte vücuda girmeye çalışan aşırı duman, toz, mikroplar ve diğer cisimler önlenmiş o...
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide ağrısına ne iyi gelir, Sindirim sistemi organımız olan mide, tükettiğimiz yiyeceklerin eritilmesini sağlayan bir organımızdır. Bu vücudumuz için oldukça önemli olan organımız birçok nedenden dolayı tepki olarak ağrı durumu yaratabilir. Birçok ki...
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir; Bebeğin aşırı ağlaması ses kısıklığının en yaygın nedenlerindendir. Bebekler genellikle ağlarlar fakat gaz problemi veya sütün yeterli olmaması nedeni ile bazı bebekler daha fazla ağlar. Uzun süre ağlayarak se...
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir; hamilelikte mide bulantısı hamileleri çok zorlayan bir durumdur. Fiziksel ve duygusal birçok değişim yaşayan hamileler yükselen hormon değerleri nedeniyle aşırı mide bulantısı yaşayabilirler. Genellikle saba...
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir; sorusunun cevabı özellikle bu tarz şikâyetlerin yoğunluk kazandığı kış mevsiminde daha çok önem kazanır. Burun yüzün orta kısmında yer alan bazen sadece estetik sağlayan bir organ olarak görülen beş duyu ...
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz ağrısına ne iyi gelir evde: Hemen herkesin sık sık karşılaşmış olduğu bir hastalık belirtisidir boğaz ağrısı. Gerek soğuk mevsimlerden dolayı kaynaklanan grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi hastalıkların neden olmuş olduğu belirtiler gerek d...
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir: Şüphesiz ki en çok karşılaşılan hastalık olan grip özellikle de mevsim geçişlerinde oldukça yaygın görülür. Bulaşıcı olması nedeniyle de birçok kişiyi etkisi altına alır. Adı basit bir hastalık gibi gelse de aslında kişide...
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir: Midede biriken gazın ağızdan çıkması olan mide geğirmesi, son derece rahatsız edici bir durumdur. Bazı durumlarda normal olan mide geğirmesi alışkanlık haline geldiğinde ise normal olarak kabul edilmez. Çünkü bu durumun...
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir; Bebeklerde mide bulantısı olmasının belli sebepleri vardır. Yetişkinlerde mide bulantısı nadir görülse de bebeklerde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bazen hastalıklar sebep olsa da mide bulantısına bebeklerd...
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal ve karın ağrısına ne iyi gelir: İshal ve karın ağrısı her yaşta görülebilen ve sık karşılaşılan sindirim sistemi sorunlarından biridir. Karın ağrısı ve ishal genellikle birlikte görülür. Ancak ayrı ayrı gerçekleştiği zamanlar da olmaktadır. Kar...
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir, kış mevsimlerinde daha fazla yaşanan boğaz ağrısının en sık görülen sebebi mikroplar ve virüslerdir. Üst solunum yolu enfeksiyonları genellikle boğaz ağrısı ve halsizlikle kendini gösterir. Ayrıca boğazda kaşı...

 

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir
Göz Alerjisine Ne İyi Gelir
Karın Şişkinliğine Ne İyi Gelir
Bite Ne İyi Gelir
Akciğere Ne İyi Gelir
Ayak Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir
Kekik Neye İyi Gelir
Böcek Sokmasına Ne İyi Gelir
Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir
Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Popüler İçerik
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir, ide rahatsızlıkları herkesin şikayetçi olduğu ve başa çıkmaya çalıştıkları bir durumdur. Bazen o kadar şiddetli ağrı...
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu ishale ne iyi gelir; denildiğinde herkesin aklına gelecek doğal bazı yöntemler olabilir. Yetişkin bir birey günde bir defa bebekler ise daha sık ...
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir; Mide ülser hastalığı midenin kendisinden salgılanan asit  salgısının mide iç çeperine tahriş etmesi sonucu ortaya çıkan ha...
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir; Bebeklerde kuru öksürük sancılı olmakla beraber 2 hafta gibi bir sürede tedavi olabilir. Kuru öksürük aşırı der...
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir; Mide bozulması halk arasında mide üşütmesi olarak da bilinir. Mide bozulmasının nedenleri ve semptomları bilinmeli ve b...
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara ne iyi gelir; bağırsak şikayetine göre değişiklik gösterir. Bilindiği üzere bağırsak boşaltım sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu görev ...
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir; Karaciğer vücudumuzdaki en büyük organımızdır. Karın boşluğumuzun sağ üst kısmında yer alan önemli fonksiyonlara ...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Mayıs - 2024