Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir

Boyun ağrısına ne iyi gelir, boyun ağrısı daha çok masa başı çalışanlarının, bilgisayar karşısında uzun süre kalanların yakındıkları bir sağlık sorunudur. Yaşanan gerginliklerle birlikte artan boyun ağrısı için bazı önlemler alınabilir. Bu ağrının geçmesi için ve günlük yaşamı etkilememesi için, boyun ağrısına ne iyi gelir bunların iyi bilinmesi gerekir. Doğal yöntemler ve alınacak önlemlerle bu ağrıdan kurtulmanın yolunu bulabilirsiniz. Boyun ağrısı için acil bir önlem arıyorsanız, soğuk sıcak kompresler yaparak çözüm bulabilirsiniz. Aralıklı olarak ağrı olan boyun bölgesine bu uygulamaları yapabilirsiniz. Boyun ağrısına ne iyi gelir, bunlar hakkında size yardımcı olmak için aşağıdaki bilgileri hazırladık. Ancak boyun ağrısı geçmediği takdirde mutlaka doktora gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

Boyun ağrısına ne iyi gelir, alınacak önlemler nelerdir?
  • Boyun ağrısı çekenlerin yüz üstü yatmaması gerekir. Bu şekilde boynunuza daha fazla yük bindirmiş olursunuz. Tavsiye edilen boyun yapısına uygun, kıvrımları dolduracak bir yastık kullanmanızdır.
  • Günlük yaşamınızda faal olmanızı öneririz. Egzersizler, aktiviteler boyun ağrısının sürekli olmasına engel olur.
  • Boyun kaslarının gerilmesine neden olan diş sıkmadan kaçınmalısınız. Eğer gece uykunuzda dişlerinizi sıkıyorsanız, bunun için doktorunuzdan özel aparatlar vermesini isteyebilirsiniz.
  • Yaşadığınız zihinsel stres boyundaki gerginliklerin önemli bir sebebidir. Bu yüzden uzmanların boyun ağrısı için ilk önerilerinden biri stresten uzak kalmanız olacaktır. Her şeye olumlu yaklaşmak vücudunda gerginliğini alacaktır.
  • Araç kullanıyorsanız ya da araçta sıkça yolculuk ediyorsanız başınızı destekleyecek arkalığı doru ayarlamalısınız. Böylece baş ve boyun desteği doğru sağlanacaktır.
  • Telefonla çok uzun süre konuşuyorsanız ya da sık konuşuyorsanız, ahizeyi başınızla omuz arasında sıkıştırmayın. Daha da iyisi konuşmak için özel kulaklık mikrofon kullanın.
  • Masa başı çalışanı iseniz, oturma düzeninizi koltuğunuz ve bilgisayarda göz hizasına uygun şekilde ayarlayın. Otururken bile sıkça gerinin. Kulak hizasına kadar kaldırdığınız omuzlarınızı yeniden aşağıya indirin. Bunları sıkça tekrarlayın. Boyun kaslarını esnetmek amacıyla otururken, bir elle koltuğu tutarak, bedeninizi, boynunuzu tam ters tarafa doğru çevirin. Bu hareket iki taraflı şekilde tekrarlanmalıdır.
  • Boyun kaslarının gerilmesine neden olacak hareketleri yapıyorsanız, masa başında uzun oturmak zorunda kalıyorsanız kendinize mola zamanı ayırın. Boynunuzu omurganız ve başınızla aynı hizada tutmaya çalışın.
Boyun ağrısına ne iyi gelir, doğal öneriler

Boyun ağrısına masaj: Bu boyun ağrısı için önerilen en etkili yöntemdir. Boyun masajı yaparken lavanta yağı, biberiye yağı, çam yağı gibi uçucu yağların kullanılması önerilir. Bu şekilde boyundaki kan dolaşımı arttırılır ve bölgede sıcaklık hissi oluşarak kaslar rahatlatılır. Bu aynı zamanda kaslardaki sertleşmeyi önler.

Sıcak su torbası: Boyun ağrısında sıcak su torbası kullanmak, sertliği giderir. Boyunda kan akımını arttırır ve ağrının hafiflemesine neden olur. Bu uygulamayı aralıklı olarak yaparsanız, oldukça faydasını görürsünüz.

Buz uygulama: Boyun bölgesine buz koyacağınız zaman buzları temiz bir havluya sarın. Direkt olarak cilde buz uygulamak sakıncalı olabilir. Buz ağrının azalmasına yardımcı olacaktır.

Ağrı kesici kullanma: Boyun ağrısından yakınıyorsanız, doktorun önereceği ağrı kesicileri ya da reçetesiz ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Fakat önerimiz her zaman ilaç kullanımında doktorunuza danışmanızdır.

Epsom tuzu: Boyun ağrısına ne iyi gelir diye mera edenlere epsom tuzunu önerebiliriz. Bunu banyo suyuna ilave ederek kullanabilirsiniz. Epsom tuzunun içeriğindeki magnezyum ve yararlı enzimler boyun ağrısına iyi gelecektir. Boyundaki gerginliği azaltacak, stresin azalmasını sağlayacaktır. Bunlar boyundaki kan dolaşımının artmasına yardımcı olur.

Sıcak duş almak: Boyun ağrısına etkili bir çözümde sıcak duş almaktır. Duş sırasında sıcak suyu 5-6 dakika boyun bölgesine tutun. Böylece kaslar gevşemiş olur ve gerginlik azalır.

Harici uygulanan merhemler: Bölgeye ısı veren, analjezik merhemleri boyun ağrısında kullanabilirsiniz. Bu sayede boynunuz rahatlar ve daha kolay hareket edebilirsiniz.

Elma sirkesi: Cilde, sağlığa önemli faydaları olan elma sirkesini boyun ağrısı içinde kullanabilirsiniz. Temiz bir bezin üzerine damlatılan sirkeyi boynunuza ağrı olan bölgeye koyun. Bunu birkaç saat tutarsanız rahatladığınızı fark ederseniz.

Boyun egzersizleri: Boyun kaslarını gevşetmek için özel egzersizler yapılabilir. Ancak egzersizleri yaparken boynunuzu zorlamadan ağır hareket edin.

Kaşıkla ovma: Boyun ağrısı için boyna önce uygun bir masaj yağı sürülür. Ardından kaşığın tersiyle boyna masaj yapılır. Bu sırada cildi tahriş etmemek için sert hareketlerden kaçınılmalıdır.

Boyun ağrısına ne iyi gelir, boyun ağrısı çekenler bunların dışında magnezyum tableti kullanabilir, boyna haşlanmış kereviz yaprağı sarabilir, sertliğin azaltılması için azaltılması için boyna turp püresi konulabilir. Bu sorunu olanların ağır eşyaları taşımaktan kaçınması gerekir.
Son Güncelleme : 21.03.2021 05:50:00
Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir Yorumları

şifre Kırmızı sayı

1 Yorum Yapılmış "Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir"
Benim öyle bir boyun ağeım çar ki sanki kafamı taşıyamıyor gibiyim. Ağeı kesici, kas gevşetici, fizik tedavi hareketlerinin hepsini kullandım ağrılarım geçmedi. Acaba sinir sıkışması mı var. Hastahanede hangi doktora muayene olmam lazım? Yardımcı olun lütfen?
Zeynep . 28.09.2018 16:25:41
CEVAP YAZ
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip boğaz ağrısı ne iyi gelir sorunsalı özellikle kış ve ilkbaharda en çok cevabı merak edilenlerden biridir. Grip ve boğaz ağrısı şikayetleri çoğu zaman beraber meydana gelir. Ortaya çıkma sebebi ise genellikle soğuk algınlığıdır. Grip boğaz ağrısı...
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir, Öksürük boğazın ve nefes yolunun açılması, nefes yolunun temiz olması için vücudun kendiliğinden oluşturduğu bir durumdur. Öksürükle birlikte vücuda girmeye çalışan aşırı duman, toz, mikroplar ve diğer cisimler önlenmiş o...
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide ağrısına ne iyi gelir, Sindirim sistemi organımız olan mide, tükettiğimiz yiyeceklerin eritilmesini sağlayan bir organımızdır. Bu vücudumuz için oldukça önemli olan organımız birçok nedenden dolayı tepki olarak ağrı durumu yaratabilir. Birçok ki...
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir; Bebeğin aşırı ağlaması ses kısıklığının en yaygın nedenlerindendir. Bebekler genellikle ağlarlar fakat gaz problemi veya sütün yeterli olmaması nedeni ile bazı bebekler daha fazla ağlar. Uzun süre ağlayarak se...
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir; hamilelikte mide bulantısı hamileleri çok zorlayan bir durumdur. Fiziksel ve duygusal bir çok değişim yaşayan hamileler yükselen hormon değerleri nedeniyle aşırı mide bulantısı yaşayabilirler. Genellikle sab...
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir; sorusunun cevabı özellikle bu tarz şikayetlerin yoğunluk kazandığı kış mevsiminde daha çok önem kazanır. Burun yüzün orta kısmında yer alan bazen sadece estetik sağlayan bir organ olarak görülen beş duyu ...
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz ağrısına ne iyi gelir evde: Hemen herkesin sık sık karşılaşmış olduğu bir hastalık belirtisidir boğaz ağrısı. Gerek soğuk mevsimlerden dolayı kaynaklanan grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi hastalıkların neden olmuş olduğu belirtiler gerek d...
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir: Şüphesiz ki en çok karşılaşılan hastalık olan grip özellikle de mevsim geçişlerinde oldukça yaygın görülür. Bulaşıcı olması nedeniyle de birçok kişiyi etkisi altına alır. Adı basit bir hastalık gibi gelse de aslında kişide...
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir: Midede biriken gazın ağızdan çıkması olan mide geğirmesi, son derece rahatsız edici bir durumdur. Bazı durumlarda normal olan mide geğirmesi alışkanlık haline geldiğinde ise normal olarak kabul edilmez. Çünkü bu durumun...
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir; Bebeklerde mide bulantısı olmasının belli sebepleri vardır. Yetişkinlerde mide bulantısı nadir görülse de bebeklerde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bazen hastalıklar sebep olsa da mide bulantısına bebeklerd...
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal ve karın ağrısına ne iyi gelir: İshal ve karın ağrısı her yaşta görülebilen ve sık karşılaşılan sindirim sistemi sorunlarından biridir. Karın ağrısı ve ishal genellikle birlikte görülür. Ancak ayrı ayrı gerçekleştiği zamanlar da olmaktadır. Ka...
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir, kış mevsimlerinde daha fazla yaşanan boğaz ağrısının en sık görülen sebebi mikroplar ve virüslerdir. Üst solunum yolu enfeksiyonları genellikle boğaz ağrısı ve halsizlikle kendini gösterir. Ayrıca boğazda kaşı...

 

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir
Göz Alerjisine Ne İyi Gelir
Karın Şişkinliğine Ne İyi Gelir
Bite Ne İyi Gelir
Akciğere Ne İyi Gelir
Ayak Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir
Kekik Neye İyi Gelir
Böcek Sokmasına Ne İyi Gelir
Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir
Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Popüler İçerik
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir, ide rahatsızlıkları herkesin şikayetçi olduğu ve başa çıkmaya çalıştıkları bir durumdur. Bazen o kadar şiddetli ağrı...
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu ishale ne iyi gelir; denildiğinde herkesin aklına gelecek doğal bazı yöntemler olabilir. Yetişkin bir birey günde bir defa bebekler ise daha sık ...
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir; Mide ülser hastalığı midenin kendisinden salgılanan asit salgısının mide iç çeperine tahriş etmesi sonucu ortaya çıkan ha...
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir; Bebeklerde kuru öksürük sancılı olmakla beraber 2 hafta gibi bir sürede tedavi olabilir. Kuru öksürük aşırı der...
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir; Mide bozulması halk arasında mide üşütmesi olarak da bilinir. Mide bozulmasının nedenleri ve semptomları bilinmeli ve b...
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara ne iyi gelir; bağırsak şikayetine göre değişiklik gösterir. Bilindiği üzere bağırsak boşaltım sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu görev ...
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir; Karaciğer vücudumuzdaki en büyük organımızdır. Karın boşluğumuzun sağ üst kısmında yer alan önemli fonksiyonlara ...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022