Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir

Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir

Boğaz iltihabına ne iyi gelir, genellikle kış aylarında soğuk algınlığı olarak ortaya çıkan bu hastalığa tavuk sulu limonlu çorba, et suyu ve C vitamini içerikli meyveler iyi gelir. Boğazda iltihaplanma genellikle hapşırık, burunda akıntı, öksürük, boğaz ağrısı ve yutkunma zorluğu olarak karşımıza çıkar. Boğazda iltihaplanma hastalığı hapşırma şeklinde bir başkasına geçmektedir bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Boğazda iltihabına ne iyi gelir, hasta kişisel temizliklerine dikkat etmeli ve bol sıvı tüketip istirahat etmelidir. Boğazda iltihaplanma rahatsızlığı doktorun uygulayacağı tedavi yöntemi veya evde yapılan bitkisel tedavi yöntemleri ile geçmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Boğazda iltihaplanma rahatsızlığına iyi gelen bitkisel tedavi şekillerinin bazılarını şöyle sıralarız.

Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir Çözümleri


Tuzlu su, ile boğazı rahatlatmak için ağızda gargara yapılması boğaz da bulunan mikropları öldürür. Boğazda bulunan iltihaplanma gargara sonrasında azalma gösterir.

Papatya çayı, boğaz iltihabı için doğal sayılan bitkilerden biridir. Papatya çayının ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle papatya çayı boğaz ve baş ağrısını hafiflettiği, iltihabı kurutma özelliği olduğu için papatya çayı tüketimi iyi gelmektedir.

Nane, limon ile karıştırılarak kaynatılır. Nane limon karışımı çay olarak tüketimi soğuk algınlığı ve boğazda bulunan iltihaplanmaya karşı oldukça etkilidir.

Elma sirkesi, ağızda gargara yapmak için kullanılır. Elma sirkesi ile yapılan gargara ağızda ve boğazda bulunan mikropların yok olmasına neden olur.

Adaçayı, iyi bir antibiyotik içermektedir. Adaçayı bal ve sirke ile karıştırılarak içilir ve boğazda bulunan iltihaplanmayı hafifletir ve etkisi güçlü bir bitkidir.

Karadut, kaynatılarak hazırlanan karadut çayı biraz ılıdıktan sonra biraz tatlandırıcı ile içildiğinde boğazda bulunan iltihaplanmaya iyi gelmektedir.

Gül yaprağı, su ile kaynatılarak elde edilen çay ılıtıldıktan sonra ağızda yapılan gargara ile faydalanılır. Gül yapraklarından kaynatılarak elde edilen su boğazda bulunan iltihaplanmayı hafifletir.

İncir, sütle pişirilerek tüketimi yapıldığında boğaz ağrılarına ve göğsün yumuşamasına yardımcı olur.

Limon suyu, su ile yumuşatılarak içildiğinde boğaz iltihabına ve boğaz ağrısına iyi gelmektedir.

Sarımsak, her kez tarafından bilindiği gibi doğal antibiyotiktir. Boğazda oluşan iltihaplanmaya iyi gelmesi için günde birkaç diş tüketilmesi iyi gelir.

Kekik, iltihaplanmalara karşı oldukça etkilidir. Bu nedenle boğazda olan iltihaplanmanın tedavisi için su ile kaynatılarak çay olarak tüketilmektedir. Kekik çayı aynı zamanda nefes açıcı özelliği bulunmaktadır.

Safran, çok güçlü antioksidandır. Safran la tuz karıştırılarak boğazda bulunan mikropların giderilmesi için gargara yapılması önerilir.

Zencefil, soğuk algınlığına ve boğazların iltihaplanmasına oldukça faydalıdır. Zencefil bal ile karıştırılarak tüketimi yapıldığında boğazlarda oluşan iltihaplanmaya iyi gelmektedir.

Hint yağı, boğaz ağrısına ve boğazda oluşan iltihaplanmayı gidermek için yarımçay bardağı hint yağı tüketimi boğazlar için iyi gelmektedir.

Ihlamur, kış aylarında boğaz ağrıları ve iltihaplanma için kullanılan bir bitkidir. Ihlamur çay olarak tüketildiğinde boğaz iltihaplanmalarına ve üst solunum yollarının rahatlamasına yardımcı olur.

Melek otu, su ile karıştırılarak soğuması beklenir. Soğuyan melek otu ağızda gargara yaparak kullanıldığında boğazlardaki mikropların yok olmasına neden olmaktadır.

Mine çiçeği suyu, kaynatılarak elde edilerek gargara yapılması sonucunda boğazda bulunan mikropların yok olmasına ve boğazın rahatlamasına neden olmaktadır.

Soğan suyu, kaynatılarak elde edilir. Elde edilen soğan suyu ile günde birkaç kez gargara yapmak boğaz iltihaplanmasına iyi gelmektedir.

Çemen otu, kaynatılarak gargara yapmak için çemen suyu elde edilir. Hazırlanan çemen otu suyu boğazda bulunan iltihaplanmaya iyi gelmektedir.

Süt, içerisine zerdeçal tozu ve kara biber karıştırılarak içilmesi hem boğaz ağrılarına iyi gelir hem de boğazda bulunan iltihaplanmayı giderir.

Boğaz iltihabına ne iyi gelir, hastanın istirahat ettiği oda sık sık havalandırılmalı, hastanın oda sıcaklığı uygun olmalı, oda nemli ve yatarken yastığının yüksek olması iyi gelecektir. Boğaz iltihabı rahatsızlığı çeken kişinin sigara içmemesi ve kalabalık kirli ortamda bulunmaması boğaz iltihabının düzelmesine iyi gelir.
Son Güncelleme : 22.01.2024 01:54:00
Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir Yorumları
şifre

1 Yorum Yapılmış "Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir"
2 yaşındaki çocuğumun boğazı fena halde ağrıyor. Hiçbir şeyi yutamıyor. Sürekli kusuyor ve keskin bir öksürüğü var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Bal ve yoğurt karışımını verdim. Öksürüğü biraz geçti ancak yine de boğazında oluşan şişlik inmedi. Yardımcı olun lütfen. Ne yapmam lazım?
Büşra . 18.09.2018 14:05:21
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip boğaz ağrısı ne iyi gelir sorunsalı özellikle kış ve ilkbaharda en çok cevabı merak edilenlerden biridir. Grip ve boğaz ağrısı şikâyetleri çoğu zaman beraber meydana gelir. Ortaya çıkma sebebi ise genellikle soğuk algınlığıdır.Grip boğaz ağrısı ...
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir, Öksürük boğazın ve nefes yolunun açılması, nefes yolunun temiz olması için vücudun kendiliğinden oluşturduğu bir durumdur. Öksürükle birlikte vücuda girmeye çalışan aşırı duman, toz, mikroplar ve diğer cisimler önlenmiş o...
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide ağrısına ne iyi gelir, Sindirim sistemi organımız olan mide, tükettiğimiz yiyeceklerin eritilmesini sağlayan bir organımızdır. Bu vücudumuz için oldukça önemli olan organımız birçok nedenden dolayı tepki olarak ağrı durumu yaratabilir. Birçok ki...
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir; Bebeğin aşırı ağlaması ses kısıklığının en yaygın nedenlerindendir. Bebekler genellikle ağlarlar fakat gaz problemi veya sütün yeterli olmaması nedeni ile bazı bebekler daha fazla ağlar. Uzun süre ağlayarak se...
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir; hamilelikte mide bulantısı hamileleri çok zorlayan bir durumdur. Fiziksel ve duygusal birçok değişim yaşayan hamileler yükselen hormon değerleri nedeniyle aşırı mide bulantısı yaşayabilirler. Genellikle saba...
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir; sorusunun cevabı özellikle bu tarz şikâyetlerin yoğunluk kazandığı kış mevsiminde daha çok önem kazanır. Burun yüzün orta kısmında yer alan bazen sadece estetik sağlayan bir organ olarak görülen beş duyu ...
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz ağrısına ne iyi gelir evde: Hemen herkesin sık sık karşılaşmış olduğu bir hastalık belirtisidir boğaz ağrısı. Gerek soğuk mevsimlerden dolayı kaynaklanan grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi hastalıkların neden olmuş olduğu belirtiler gerek d...
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir: Şüphesiz ki en çok karşılaşılan hastalık olan grip özellikle de mevsim geçişlerinde oldukça yaygın görülür. Bulaşıcı olması nedeniyle de birçok kişiyi etkisi altına alır. Adı basit bir hastalık gibi gelse de aslında kişide...
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir: Midede biriken gazın ağızdan çıkması olan mide geğirmesi, son derece rahatsız edici bir durumdur. Bazı durumlarda normal olan mide geğirmesi alışkanlık haline geldiğinde ise normal olarak kabul edilmez. Çünkü bu durumun...
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir; Bebeklerde mide bulantısı olmasının belli sebepleri vardır. Yetişkinlerde mide bulantısı nadir görülse de bebeklerde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bazen hastalıklar sebep olsa da mide bulantısına bebeklerd...
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal ve karın ağrısına ne iyi gelir: İshal ve karın ağrısı her yaşta görülebilen ve sık karşılaşılan sindirim sistemi sorunlarından biridir. Karın ağrısı ve ishal genellikle birlikte görülür. Ancak ayrı ayrı gerçekleştiği zamanlar da olmaktadır. Kar...
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir, kış mevsimlerinde daha fazla yaşanan boğaz ağrısının en sık görülen sebebi mikroplar ve virüslerdir. Üst solunum yolu enfeksiyonları genellikle boğaz ağrısı ve halsizlikle kendini gösterir. Ayrıca boğazda kaşı...

 

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir
Göz Alerjisine Ne İyi Gelir
Karın Şişkinliğine Ne İyi Gelir
Bite Ne İyi Gelir
Akciğere Ne İyi Gelir
Ayak Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir
Kekik Neye İyi Gelir
Böcek Sokmasına Ne İyi Gelir
Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir
Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Popüler İçerik
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir, ide rahatsızlıkları herkesin şikayetçi olduğu ve başa çıkmaya çalıştıkları bir durumdur. Bazen o kadar şiddetli ağrı...
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu ishale ne iyi gelir; denildiğinde herkesin aklına gelecek doğal bazı yöntemler olabilir. Yetişkin bir birey günde bir defa bebekler ise daha sık ...
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir; Mide ülser hastalığı midenin kendisinden salgılanan asit  salgısının mide iç çeperine tahriş etmesi sonucu ortaya çıkan ha...
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir; Bebeklerde kuru öksürük sancılı olmakla beraber 2 hafta gibi bir sürede tedavi olabilir. Kuru öksürük aşırı der...
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir; Mide bozulması halk arasında mide üşütmesi olarak da bilinir. Mide bozulmasının nedenleri ve semptomları bilinmeli ve b...
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara ne iyi gelir; bağırsak şikayetine göre değişiklik gösterir. Bilindiği üzere bağırsak boşaltım sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu görev ...
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir; Karaciğer vücudumuzdaki en büyük organımızdır. Karın boşluğumuzun sağ üst kısmında yer alan önemli fonksiyonlara ...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Mart - 2024